Wykład dr Hervé Colinet

Serdecznie zapraszamy na wykład pt. „Cold survival is a multifactorial and complex trait: Insight from Drosophila”, które poprowadzi dr Hervé Colinet z Ecobio Unit Uniwersytecie w Rennes 1 (załącznik). Dr Colinet jest czołowym naukowcem w dziedzinie tolerancji ektotermów na stress termiczny. Jego badania koncentrują się na adaptacyjnych reakcjach ektotermów na ograniczenia środowiskowe i antropgeniczne. W tym celu stosuje różne podejścia, od ekofizjologii po biologię ewolucyjną i molekularną, w celu osiągnięcia zintegrowanego zrozumienia adaptacji na stres na różnych poziomach organizacji, od genów po indywidualne reakcje. Wykład organizowany jest w ramach cyklu AMU Invited Lectures Series In Current Approaches in Eco-Physiolo i odbędzie się 4 listopada 2022 o godz. 11:30 w Auli Wydziału Biologii UAM.